☼ Start
Monday, 17 January 2022
Menu serwisu
☼ Start
☼ Ludzie
☼ Historia
☼ Galeria
☼ Mapy
☼ Bolechów w sieci
☼ Napisz do nas
☼ Redakcja
☼ Zapraszamy na forum
☼ Szukaj
W galerii
Pokaz slajdĂłw
Dlaczego Bolechów?
Napisał Administrator   
Thursday, 04 February 2010

Od kiedy sięgam pamięcią Bolechów zawsze był w mojej świadomości. Istniał w wyniku ciągłych rozmów jakie toczyli moi Rodzice, członkowie rodziny, ich znajomi, którzy nagle wyrwani ze swojego miasteczka znaleźli się w innej rzeczywistości.

Utkwiło to we mnie na tyle mocno, że szukałem i ciągle szukam ludzi, faktów, zdarzeń zwiazanych z tym szczególnym, od 1612 roku z nadania Zygmunta III Wazy Królewskim Wolnym Miastem. 

W jego wielokulturowej społeczności w zgodnej harmonii przez wieki żyli ze sobą Polacy, Żydzi, Rusini (Ukraińcy), Niemcy, Ormianie, Cyganie. Dzisiaj sięganie do korzeni historycznych, wspomnień poszczególnych ludzi jest to o wiele łatwiejsze niż parę lat wcześniej. Powolne zacieranie się granic politycznych, nieograniczona możliwość podróżowania, swoboda wymiany myśli ułatwiają te działania.

Wspólnie z moimi Przyjaciółmi doszliśmy do przekonania, że należy systematycznie zgromadzone przez nas materiały opublikować w medium obecnie najbardziej nośnym jakim jest internet. Chcemy jednocześnie zaprosić wszystkie zainteresowane osoby do współpracy,  prosząc je o wzbogacenie i uzupełnianie naszej witryny.

                                                                       Juliusz Multarzyński 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 February 2010 )
Czytaj całość...
Translator
Nowości
Gościmy
Aktualnie jest 1 gość online
Liczba odwiedzin

Projekt serwisu : Wiesław Sornat - Copyright(C) 2010
Serwis oparty o Mambo 4.5.4 PL